Czwartki po pandemii

Czwartki po pandemii post thumbnail image
Po dość dużym zamieszaniu wynikającym z pandemii wirusowej na świecie udało i nam ruszyć z projektem „Czwartki Lekkoatletyczne w Sulejówku”. Tym razem nasze zawody zostały przeniesione na nowo powstały obiekt sportowy przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku.

Stadion przy Liceum w Sulejówku – fot. Olaf Rodowald

Tegoroczne zawody zostały zorganizowane przy wsparciu finansowym Miasta Sulejówek oraz współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejówku, które bezpłatnie użycza nam swój obiekt nie tylko do celów organizacji zawodów ale również treningów.

W pierwszej imprezie wzięło udział ponad 70 zawodników, z których najmłodszy liczył 7 lat, a najstarszy 41 lat! I to właśnie jest nowość w naszych Czwartkach, każdy kto ma ochotę zmierzyć się z naszymi konkurencjami wystarczy, że jest w pełni zdrowy i stawi się na starcie z wypełnioną kartą startową (odebraną wcześniej w biurze zawodów).

Oliwia Kuśmierczyk (szara koszulka) ma zaledwie 8 lat – fot. Anna Kuśmierczyk

Podczas tych zawodów najciekawsza rywalizacja toczyła się na sprinterskim dystansie 60m oraz w skoku w dal. Dzieci w każdym roczniku walczyły do samego końca o najwyższe lokaty i rekordy życiowe.

Wyniki z zawodów 17 września 2020:

Nasz cykl Czwartków Lekkoatletycznych otworzył szereg zawodów, które będą się odbywały co Czwartek przez cały wrzesień i październik. Rozpoczynamy każdorazowo o godz. 16:00. Każdy kto chce wziąć udział w zawodach jest mile widziany – wystarczy stawić się w pełni zdrowym przed zawodami i odebrać kartę startową (1 kartka = 1 konkurencja) w biurze zawodów (drewniany budynek przy boisku asfaltowym).

Najlepsi zawodnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy

Przebieg konkurencji na naszych zawodach jest następujący:

  • 60m dziewczynek i skok w dal, piłeczka palantowa chłopców
  • 60m chłopców i skok w dal, piłeczka palantowa dziewczynek
  • 600m dziewczynek
  • 1000m chłopców
  • 300m dziewczynek
  • 300m chłopców

Biegi są rozgrywane w miarę możliwości z podziałem na roczniki, a skoki i rzuty wszyscy na raz.

Zawody realizowane przy wsparciu środków finansowych Miasta Sulejówek

]]>

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *