Mistrzostwa Polski U16 – Karpacz 2021

Mistrzostwa Polski U16 – Karpacz 2021 post thumbnail image

W ostatni weekend września tradycyjnie udajemy się na Mistrzostwa Polski w kategorii do 16 lat. W tym roku młodzicy mieli możliwość startu na najładniej położonym stadionie w Polsce. Obiekt lekkoatletyczny w Karpaczu urzeka pięknymi widokami na Śnieżkę. Na tą najważniejszą imprezę zakwalifikowało się aż 7 naszych zawodników!

Dwudniowe zawody rozpoczęły się od startu Pawła Wróblewskiego na dystansie 600 metrów, który z czasem 1:32,93 zajął ostatecznie 29 miejsce. Bardzo ciekawy i ambitny bieg Pawła zakończył się kryzysem na ostatniej prostej i niestety oddaniem biegu na ostatnich metrach. Paweł jest młodszym rocznikiem młodzika więc lekcja jaką przeszedł w Karpaczu pozwoli poprawić błędy w przyszłości. Co ważne był to jego dopiero 4 bieg na tym dystansie w swojej karierze, co dodatkowo usprawiedliwia Pawła i jego brak obiegania z 6-setką.

Pozostała ekipa startowała w drugim dniu zawodów, które otworzyła Hanna Maciejewska na dystansie 3000 metrów w chodzie sportowym. Hania jak i Paweł jest z rocznika 2007 co oznacza, że kategoria młodzika będzie Jej towarzyszyła jeszcze w 2022 roku. Hania ostatecznie zajęła 18 pozycję z czasem 19:29.09. Nie jest to satysfakcjonujący nas wynik ale tu wielkim sukcesem był sam awans na imprezę Mistrzowską i możliwość rywalizacji z najlepszą 20 w Polsce, w której to Hania jak widać się znalazła!

Na dystansie 300 metrów wśród kobiet mieliśmy Alicję Zielińską (z rocznika 2007), która przebojem dostała się w tym roku do czołówki krajowej! Bez żadnych ograniczeń zaliczyła bardzo ciekawy i mocny bieg, który ostatecznie uplasował ją na 26 pozycji z czasem 43,63!

Wśród Panów na tym samym dystansie mieliśmy naszego faworyta – Bartosza Wieczorka, który na listach ogólnopolskich znajduje się na 4 pozycji! Bartek po dość długim oczekiwaniu na start od rana i niefortunnym 5 torze w najmocniejszej serii zajął dopiero 7 pozycje z czasem 36,67. Dla Bartka po znakomitym sezonie jest to wielka lekcja pokory. Wiemy, że po tym biegu się nie załamie, wyciągnie wnioski i wstanie jeszcze mocniejszy – w końcu jest profesjonalistą i wie, że życie to nie tylko słońce i ładna pogoda! Wśród panów na 300 metrów mieliśmy jeszcze Szymona Śmigielskiego, który rzutem na taśmę dostał się na tą imprezę, niestety jak w przypadku Bartka, zjadł go stres i presja wielkiej imprezy. Znamy potencjał Szymona i wiemy, że stać go na super bieganie, które niedługo nadejdzie!

Fotofinisz z Biegu Bartka Wieczorka

Na dystansie 1000 metrów mieliśmy jedną kobietę – Marię Szymanowską. Marysia miała ostatnio wiele problemów zdrowotnych, toczących się przez cały okres przygotowawczy, mimo to w Karpaczu pokazała pazur i to, że wraca! Z czasem 3:15,84 zajęła 17 pozycję!

W ostatniej konkurencji Mistrzostw Polski wystawiliśmy sztafetę 4×100 metrów w składzie: Szymon Śmigielski, Paweł Wróblewski, Bartosz Zbiejcik i Bartosz Wieczorek. Niestety Panowie nie dotarli do mety gubiąc pałeczkę na 2 zmianie.

Podsumowując Mistrzostwa Polski w kategorii U16 były najlepsze od reaktywacji grupy lekkoatletycznej. Osiągnięcia zawodników pokazały, że nasz klub powoli idzie w dobrym kierunku. Jako trener jestem dumny z postawy zawodników oraz profesjonalnego podejścia do przygotowań oraz samych Mistrzostw! Dla wielu kwalifikacja na zawody tej rangi to marzenie, a my te marzenia mamy już za sobą! Kawał dobrej roboty!

Dziękujemy również za obecność kibiców! Rodzice zawodników na zawodach zawsze przynoszą ukojenie w tych dobrych i złych chwilach! Liczymy na Waszą obecność na każdej imprezie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *