VI Bieg o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka 2022

VI Bieg o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka 2022 post thumbnail image

Zapraszamy na VI edycje lokalnego
Biegu o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka

Zawody odbędą się 23 kwietnia 2022 roku (sobota) godz. 14:00

Nasze zawody wchodzą w listę tradycyjnych imprez organizowanych przez UKS Herkules Sulejówek. To już 6 rok gdy przygotowujemy dla Was świetne zawody pełne rodzinnej atmosfery oraz możliwości spróbowania swoich sił na trasach biegowych dla każdego !

W tym roku przygotowaliśmy dla Was trasę biegu o długości 5km (2 pętle po 2,5km) po ulicach Miasta Sulejówek, która uzyska atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a pomiarem czasu zajmie się profesjonalna firma Domtel-Sport, która obsługuje wszystkie imprezy Mistrzowskie organizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Koszt pakietu startowego

40 zł

Każdy zawodnik w ramach pakietu startowego otrzyma:

 • pamiątkowy medal na mecie
 • numer z chipem elektronicznym, który pomoże określić dokładny czas pokonania trasy
 • koszulkę techniczną z grafiką dotyczącą zawodów
 • gadżety pozyskane od sponsorów (więcej informacji na naszym FB – Bieg o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka )

ZAPISY DO BIEGU

Zapisy do biegu za pośrednictwem platformy dostartu.pl (link w szarym przycisku powyżej). Podczas zapisu można dokonać również płatności internetowej, która jest wymagana do pełnej rejestracji na zawody.

W biegu może wziąć udział każdy, kto wniesie opłatę startową oraz wypełni oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w tego typu imprezie sportowej. Dodatkowo dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia musi okazać w biurze zawodów oświadczenie od rodziców ( dostępne na dole strony)

Zapisy otwarte do 20.03.2022

Dla każdego uczestnika zawodów na mecie będzie czekał piękny odlewany i oryginalny medal nawiązujący do nazwy naszego biegu oraz historii miasta Sulejówek. Produkcją medali zajmie się tradycyjnie znakomita firma MCC medale.

Zawodnicy, którzy okażą się najlepsi wśród kobiet i mężczyzn otrzymają od nas oryginalne i własnoręcznie wyrabiane trofeum w postaci złotej podkowy. Co roku własnoręcznie przygotowujemy te statuetki poczynając od odbioru podkowy zdjętej z końskich kopyt, przez czyszczenie, złocenie oraz cięcie drewienka, która służy jako podstawa.

Dodatkowo pierwsze trzy miejsca w podziale na kobiety i mężczyzn otrzymają nagrody pozyskane od sponsorów. Aktualnie jesteśmy na etapie negocjacji ale musicie wiedzieć, że co roku było można u nas wygrać nagrodę finansową (2020 rok – 1000 zł, 2021 rok – 500 zł). W tej edycji zapewne nagroda będzie porównywalna 🙂

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Informacje dotyczące odbioru pakietów startowych, dokładne godziny startów, lokalizacja biura zawodów itp. będą podane na naszej stronie 23.03.2022. Prosimy śledzić informacje na naszym FB oraz stronie www.herkulessulejowek.pl

ZYSKI Z ORGANIZACJI BIEGU

W tym roku po rozmowach z okolicznym klubem sportowym (który właśnie zrealizował podobne marzenie przy wsparciu rodziców i sponsorów) wpadł nam do głowy pomysł o zakupie BUSa klubowego (9 osobowego), który moglibyśmy wykorzystywać podczas wyjazdów na treningi, zawody czy obozy sportowe.

Do tej pory przejazdy realizowaliśmy za pośrednictwem wynajmowanego busa, na którego przekazywaliśmy dużą część funduszów z kasy klubu lub autokaru z kierowcą. Z takiego auta w sezonie letnim czy halowym korzystamy praktycznie co tydzień, przemierzając całą Polskę wzdłuż i wszerz. W roku 2021 odwiedzaliśmy takie miasta jak Zakopane(kilkakrotnie), Karpacz, Włocławek, Toruń(kilkukrotnie), Łódź, Lublin, Olecko, Ciechanów czy Siedlce. Patrząc na koszty samego wynajmu auta czy autokaru są to kwoty rzędu 20 – 30 tyś zł.

Często bywało tak, że trener musiał swoim prywatnym autem realizować wyjazdy na zawody ponieważ nie było dostępnego busa czy też autokaru w danym terminie. Posiadanie własnego samochodu umożliwiłoby nam swobodę w poruszaniu się oraz znaczące zniwelowanie kosztów związanych czy to z wynajmem busa czy też autokaru z kierowcą.

Zakup nowego auta wiąże się z olbrzymią kwotą jak na nasz klub ponad 150 tyś. zł ale kupno samochodu z drugiej ręki zmniejsza tą sumę co najmniej o połowę.

Link do zrzutki internetowej – LINK

Z racji, że te zawody są w dużej części organizowane właśnie przez samych zawodników i trenera naszego klubu podjęliśmy decyzję o przekazaniu zysków z organizacji biegu jako pierwszą cegiełkę na realizacje tego marzenia!

Zrzutka będzie zapewne długa i liczymy, że się uda lecz w przypadku gdy ocenimy ją za nierealną zebrane pieniądze przeznaczymy na opłaty związane z transportem zawodników na zawody.

ZAWODY DLA DZIECI

W tym roku przygotowaliśmy specjalne zawody dla dzieci, które będą mogły rywalizować na imprezie z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne w Sulejówku„! Na najmłodszych zawodników na stadionie zlokalizowany w sąsiedztwie startu i mety biegu głównego będą czekali profesjonalni sędziowie z licencją Polskiego Związku Lekko Atletyki!

Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w 2 z 7 konkurencji (1 biegowej i 1 technicznej):

 • Bieg na 60m
 • Bieg na 300m
 • Bieg na 600m(dziewczynki)
 • Bieg na 1000m(chłopcy)
 • Skok w dal
 • Skok wzwyż
 • Rzut piłeczką palantową

Dla każdego zapisanego wcześniej uczestnika zawodów będzie czekał medal po ukończeniu konkurencji.

Zapisy do zawodów dla dzieci

Udział w zawodach dla dzieci jest bezpłatny !!!

________________________________

DOKUMENTY DO POBRANIA (linki po wciśnięciu tekstu):

Regulamin – Bieg o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka 2022

Regulamin – Czwartki Lekkoatletyczne w Sulejówku 2022

Mapa z trasą biegu głównego

Zgoda rodziców na udział w Biegu o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka 2022

Oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych

Upoważnienie do odbioru pakietu startowego

Rozmiarówka koszulek

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *