Halowe Mistrzostwa Polski 2023

Halowe Mistrzostwa Polski 2023 post thumbnail image

W tym roku juniorskie Halowe Mistrzostwa Polski ponownie zawitały do Rzeszowskiej hali lekkoatletycznej. Nasz klub wydelegował 6 zawodników z kategorii U18.

Dla naszego klubu były to najlepsze mistrzostwa w historii. Bardzo dobry występ całej załogi złożył się na to miano. Bardzo mocne i ciężkie przygotowania praktycznie bez treningów na hali przyniosły znakomite wyniki.

Najbardziej wartościowy wynik osiągnął Bartosz Wieczorek w biegu 300 metrów. Najpierw w eliminacjach uzyskał 4 czas z nowym rekordem życiowym, który ostatecznie w finale dokręcił do wyniku 35,03 zajmując 4 miejsce.

Fenomenalne 4 miejsce wywalczyła nasza sztafeta mieszana 4×400 metrów, która przebojem wdarła się do czołówki krajowej z wynikiem 3:47,17! Paweł Wróblewski, Maria Szymanowska, Bartosz Wieczorek i Alicja Zielińska rywalizowali z 19 sztafetami z całej Polski !

Alicja Zielińska po bardzo słabym taktycznie biegu eliminacyjnym na 600 metrów ostatecznie dostała się do finału B, który wygrała z wynikiem 1:37,38 zajmując łącznie 7 miejsce (w finale A ten czas dawał brązowy medal)

Również 7 miejsce zajęła Hanna Maciejewska w chodzie sportowym na 3000 metrów z wynikiem 17:41,6 co jest jej nowym rekordem życiowym na hali!

Na eliminacjach swoje biegi zakończyli:

  • Maria Szymanowska 600m – 1:45,14 i 17 miejsce
  • Paweł Wróblewski 600m – 1:28,38 i 22 miejsce
  • Szymon Śmigielski 300m – 39,67 i 27 miejsce

Postawa całej ekipy obecnej na mistrzostwach napawa do dumy i podziwu! Czas jaki poświęcają na treningi i oddanie sprawie jest wzorem do naśladowania i mamy nadzieje, że te mistrzostwa to będzie motor napędowy dla całego naszego klubu!

Wyjazd na zawody realizowany przy wsparciu środków finansowych Miasta Sulejówek

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *