Rekord Frekwencji – VII Bieg o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka 2023

Rekord Frekwencji – VII Bieg o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka 2023 post thumbnail image

Tegoroczna edycja naszego biegu ulicznego pobiła rekord frekwencji – do zawodów zarejestrowało się 500 osób!

Siódma odsłona Biegu o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka stała się niebywałą niespodzianką dla nas jako organizatorów i zapewne dla Was jako uczestników. Na atestowanej trasie biegu stanęło 500 uczestników, a łącznie z kibicami szacujemy, że odwiedziło nas blisko 700 osób! Jest to coś niesamowitego, że na mały kameralny bieg stawiło się, aż tylu biegaczy i kibiców!

Tegoroczna edycja zawodów przebiegła dosłownie bezproblemowo i bardzo sprawnie! To siedmioletnie doświadczenie w organizacji zawodów i ubiegłoroczna przeprawa z Mistrzostwami Polski, pokazała nam gdzie robiliśmy błędy, które w tym roku całkowicie wykluczyliśmy – choć powstały nowe ale tego nie da się uniknąć 🙂

W tym roku wróciliśmy do organizacji biegów ulicznych dla dzieci pod ciekawymi nazwami:

  • Bieg Kucyka na 200m
  • Bieg Źrebaka na 500m

Łącznie w biegach dla dzieci wzięło udział 103 uczestników, na których czekały pamiątkowe medale i słodkie lizaki na mecie od naszego sponsora głównego firmy INTUIS!

Bieg główny został przeprowadzony na ubiegłorocznej atestowanej trasie o długości 5 kilometrów po ulicach miasta Sulejówek. Na uczestników zawodów czekały dwie bardzo szybkie pętle w całości pokryte asfaltem. Na starcie biegu głównego stanęło 397 uczestników, z których najszybsi okazali się:

  • Bartosz Kucharski – czas 15:23
  • Aleksandra Płocińska – czas 16:38

Wszystkie wyniki dostępne są pod linkiem – WYNIKI 2023

Nagrody finansowe i rzeczowe za pierwsze trzy miejsca w biegu głównym ufundowała firma INTUIS. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali puchary i piękne kwiaty od kwiaciarni MALVAkwiaty. Zwycięzcy wywalczyli również unikatowe złote podkowy ręcznie wykonane przez trenera Macieja Czyża.

W miasteczku zorganizowanym w okolicach startu i mety biegu głównego zostało wystawione stoisko promujące Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, na którym oczekiwały na uczestników materiały promujący zdrowy styl życia jako alternatywa dla problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomani.

Zawody, z udziałem tak licznej grupy uczestników było znakomitą okazją do propagowania aktywnego, sportowego spędzania czasu wolnego, aktywności fizycznej, a kibicom zapewniono możliwość obserwowania atrakcyjnych zawodów co wpisuje się w Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Udział wielu sportowców spoza Sulejówka w atrakcyjnej imprezie przyczyniło się do promowania Miasta Marszałka.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i przyjaciołom naszego klubu za pomoc w organizacji zawodów. Ta nasza siedmio letnia tradycja daje kopa i motywację do dalszej pracy!

GALERIE ZDJĘĆ:

Galerie dostępne pod linkiem – ZDJĘCIA

WYNIKI:

Zawody realizowany przy wsparciu środków finansowych Miasta Sulejówek

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *