Grand Prix City Trail – drugi bieg za nami!

Grand Prix City Trail – drugi bieg za nami! post thumbnail image

Ponadto biegi przełajowe – niegdyś bardzo popularne(wchodziły nawet w skład zimowych Igrzysk Olimpijskich) i wykorzystywane przez trenerów lekkiej atletyki do budowania formy zimą – zostały niemal zapomniane. Dla jednych start w zawodach to relaks, dla innych forma treningu, a jeszcze innych – możliwość sprawdzenia się. Najważniejsze jest jednak to, by znaleźć i dzielić się sportową pasją! Naszym celem podczas startów w Grand Prix jest zapoznanie dzieci z atmosferą panującą na zawodach oraz potraktowanie startu jako formy treningu mentalnego i wytrzymałościowego. SONY DSC Nasi reprezentanci startowali na jednym z 5 dystansów przypisanych do kategorii wiekowej. I tak:

• D0 – do 5 lat (2015-2010) dystans ok 300m
  • D1 – 6-7 lat (2009-2008) dystans ok 300m
  • D2 – 8-9 lat (2007-2006) dystans ok 600m
  • D3 – 10-12 lat (2005-2003) dystans ok 1000m
  • D4 – 13-16 lat (2002-2000) dystans ok 2000m
Najmłodszy reprezentant Sulejówka wystartował w kategorii D1. Krystian Gryz po raz pierwszy spróbował swoich sił w zawodach sportowych i osiągnął czas 1min 8 sek. plasując się na 17 miejscu wśród chłopców. Krystian Gryz na końcówce Najliczniejsza grupa dzieci startowała w kategorii D3 pokonując 1000m. Wśród dziewczynek tym razem szybsza okazała się Oliwi Kowalska (4:10,10) przed Justyną Kowalską(4:11,1) co dało odpowiednio 4 i 5 miejsce w swojej kategorii. Nie mogę pominąć wielkiego progresu ponieważ obie poprawiły swój rekord życiowy o ponad 30 sekund! Niewiele zabrakło do podium ale następne zawody przed nami! Panowie w tej kategorii również nie zawiedli! Szymon Łukasiak wygrał wśród chłopców z czasem 3:33,5, poprawiajac poprzedni wynik o 30 sekund! Poniżej 4 min również zszedł Kamil Gryz (3:52,60) i zajął 6 miejsce, Hubert Zgliński czasem 4:42,80 uplasował się na 17 miejscu z rekordem życiowym. SONY DSC SONY DSC SONY DSC Na najdłuższym dystansie mieliśmy samych nowicjuszy! Julia Bielawska mimo braku treningów i choroby osiągnęła 9:58,4 i zajęła 4 miejsce. A w rozgrywce chłopców Bartosz Makos zajął 3 miejsce z doskonałym czasem 7:29,5! Jego brat Szymon Makos po chorobie i z bóle stopy uplasował się na 12 pozycji z czasem 9:07,5. SONY DSC Dzieci trenują dopiero od 3 miesięcy a robią bardzo zadawalajace postępy. Bardzo cieszy ich podejście pełne spokoju i profesjonalizmu. Nie traktują treningów jako odskoku od codzienności i zabawy, a dbają o technikę, dają z siebie wiele co widać po wynikach! D1 – dystans 300m
  • Gryz Krystian czas 1:08 miejsce 17