Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików post thumbnail image

Justyna Kowalska w czołowej grupie[/caption] Pierwsze do rywalizacji przystąpiły młodziczki na krótszym dystansie – 1500 metrów. Nasz klub reprezentowało w tym biegu cztery zawodniczki, wszystkie z rocznika 2004. Od początku rywalizacji Justyna Kowalska(Stypendystka CK Mediator Team) ustawiła się w czołowej grupie, która liczyła 6 dziewczyn narzucających bardzo mocne tempo. Do ostatniego morderczego podbiegu Justynka trzymała wysoką 5 lokatę lecz niestety mocniejsze fizycznie koleżanki pokonały naszą zawodniczkę na ostatnich metra. Ostatecznie Justyna utrzymała 8 pozycje i zaliczyła swoje pierwsze punkty dla klubu w klasyfikacji sportu młodzieżowego. Niestety wielkiego pecha miała Laura Mielczarek(stypendystka CK Mediator Team), u której odezwała się kontuzja biodra podczas biegu i z wielkim bólem ukończyła rywalizacje na 19 miejscu. To samo może powiedzieć Aleksandra Szymanowska, która padła ofiarą aparatury od EKG naszej przychodni! Niestety podczas badań profilaktycznych wynik pokazał dość duże odchyły w pracy serca, jak się później okazało to wszystko jest w porządku i może (a nawet musi) uprawiać sport. Ta przygoda niestety wykluczyła ją z przygotowań do tej imprezy i dociągnęła daleką 25 pozycje. Przed nią na metę wpadła Krystyna Wieczorek, która przełaje po prostu musi zaliczyć. [caption id="attachment_2422" align="alignleft" width="300"] Szymon Łukasiak długi czas narzucał mocne tempo[/caption] Po emocjonującym biegu pań przyszła pora na panów! Do rywalizacji na 2000 metrów przystąpiło 3 Herkulesów! Bieg przez dłuższy czas przebiegał po naszej myśli, ba nawet lepiej niż się spodziewaliśmy ponieważ na czele biegu dłuższy czas królował Szymon Łukasiak. Nasz zawodnik świetnie pokonywał podbiegi oraz utrzymywał równe tempo biegu, niestety w pewnym momencie jak sam zawodnik komentował – „odcięło prąd, coś w głowie mnie zablokowało” i z każdym metrem tracił zdobytą przewagę oraz pozycje. Ostatecznie po upadku jednego z przeciwników udało mu się zakończyć rywalizacje na wysokim 5 miejscu! Szymon wraz z trenerem mocno celowali w pozycje medalową lecz jak widać sport i przełaj bardzo szybko weryfikują zamiary, każde zastanowienie nad swoją dyspozycją blokuje mięśnie i nie daj dalej się rozpędzać. Dwaj pozostali reprezentanci niestety nie pokazali się z dobrej strony i zaliczyli słaby bieg plasując się na dalekich pozycjach: Hubert Zgliński – 19 miejsce, Sebastian Pękacki – 21 miejsce. [caption id="attachment_2423" align="alignleft" width="300"] Róża na podbiegach dawała czadu[/caption] Ostatnia do rywalizacji przystąpiła Róża Abramowicz na 2500 metrów. Jak pozostali zawodnicy miała prosty cel, znaleźć się w pierwszej 16 zawodów. Nasza zawodniczka zaczęła bieg mocno asekuracyjnie i trzymała się założonego miejsca. Dopiero widząc mocno opadające z sił konkurentki przystąpiła do ataków na podbiegach, gdzie wychodziły treningi siły biegowej i równym rytmem pokonywała kolejne metry trasy. Ostatecznie wpadła na metę z 13 miejscem co również jak w przypadku Justyny skutkowało punktami do klasyfikacji sportu młodzieżowego! W klasyfikacji klubowej nasza drużyna pań zajęła wysokie 6 miejsce! Ten wynik to powtórka z zeszłego roku gdzie również nasi zawodnicy zajęli tą pozycje. Wśród Panów punktował jedynie Szymon Łukasiak co dało dalekie 11 miejsce. Nasi młodzicy z roczników 2004 bardzo mocno zaznaczyli swoja obecność w rywalizacji tej kategorii. Mimo jeszcze dość skromnych warunków fizycznych nadrabiają walecznością oraz bardzo dobrą wydolnością! Sam przebieg zawodów i przygotowanie do nich bardzo cieszy z pozycji trenera ponieważ zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym, taktycznym i widać, że podchodzą poważnie do sportu! Nie trzeba ich specjalnie motywować czy też „wskazywać palcem” zadań. Sami się rozgrzewają, sami wybierają taktykę i dobierają tempo do swoich możliwości! Dodatkowo dużym plusem jest ich wiek, gdzie w kategorii U16 są młodszym rocznikiem i w tym roku już straszą starszych rywali! Przygoda w poważny sport się właśnie zaczęła i to z bardzo dobrym startem! Już nie możemy się doczekać zawodów na stadionie, będzie ogień!   1500 metrów Młodziczki ( U16 )  Justyna Kowalska – 8️ miejsce Laura Mielczarek – 19️ miejsce Krysia Wieczorek – 24️ miejsce Aleksandra Szymanowska – 25️ miejsce 2500 metrów Młodziczki ( U16 )  Róża Abramowicz – 13️ miejsce Drużynowo Kobiety – 6️ miejsce! 2000 metrów Młodzicy ( U16 )  Szymon Łukasiak – 5️ miejsce Hubert Zgliński – 19 miejsce Sebastian Pękacki – 21️ miejsce Drużynowo Mężczyźni – 11️ miejsce [gallery columns="5" ids="2440,2441,2443,2444,2445,2446,2447,2448,2449,2450,2451,2452"]

Nasi zawodnicy są wspierani przez firmy

   ]]>

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *