• Bez kategorii
  • 0

Duża frekwencja – Czwartki LA

Na ostatni czwartek września prognozy pogody nie były sprzyjające, mimo to na bieżnie przy ulicy Narutowicza 10 nie spadła kropla deszczu. Ponownie oczekiwaliśmy na reprezentantów szkół z naszego miasta i frekwencja nas bardzo zadowoliła! Z 3 placówek oświatowych i dwóch klubów sportowych przybyło aż 93 startujących! Jak na początki i dość szybką promocje zawodów jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji. Patrząc na protokoły sędziowskie większość osób startujących drugi raz poprawiali swoje osiągnięcia. Również organizacja samych zawodów przebiegła dużo sprawniej, za co dziękuję zawodnikom UKS Herkules, którzy wspomagali pracę sędziów z OKS Warszawa! Wyniki zostały przesłane do Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży, teraz również mogliśmy przeliczyć osiągnięcia zawodników na punkty co dało nam kilka fajnych statystyk:

W naszej rywalizacji każdy musi wystartować minimum 5 razy, przytoczymy tu jeszcze raz fragment regulaminu:
5.Zasady punktacji i kwalifikacji a) Uzyskane przez zawodników wyniki przeliczane są wg tabel punktowych oddzielnych dla każdej grupy wiekowej. b) Do finału ogólnopolskiego Grand Prix kwalifikuje się trzech pierwszych zawodników z miasta w każdej konkurencji, według ilości zdobytych punktów. c) Prawo startu w finale ogólnopolskim Grand Prix uzyskają zawodnicy, którzy uczestniczyli przynajmniej w pięciu zawodach i w finale miejskim. d) Do punktacji Grand Prix we wszystkich konkurencjach, z wyjątkiem biegów na 600m dziewcząt i 1000m chłopców, zalicza się punkty pięciu najlepszych startów w danej konkurencji oraz szósty wynik finału miejskiego. e) W biegach na 600m dziewcząt i na 1000m chłopców do punktacji Grand Prix zalicza się punkty z trzech najlepszych startów oraz czwarty wynik z finału miejskiego. Nie zwalnia to z obowiązku uczestnictwa w pięciu zawodach i finale miejskim (zgodnie z punktem c) f) Jeżeli zawodnik jest sklasyfikowany w pierwszej trójce w więcej niż jednej konkurencji to przysługuje mu prawo wyboru konkurencji, w której wystartuje w ogólnopolskim Grand Prix. Jednak nie może to być konkurencja, w której nie wystartował w finale miejskim. 6. Punktacja nauczycieli, szkół i klubów Dodatkowo w całym cyklu zawodów prowadzona jest punktacja nauczycieli, szkół i klubów. Nauczycielowi zalicza się wszystkie punkty dzieci zgłoszonych przez niego do zawodów, łącznie z finałem miejskim. Szkołom i klubom zalicza się wszystkie punkty uzyskane przez ich zawodników na wszystkich zawodach i finale miejskim. Dziecko jest przypisane na cały cykl startów do jednego nauczyciela. Nie istnieje możliwość zmiany nauczyciela.
Teraz czeka nas długa przerwa w organizacji zawodów. Mamy nadzieję, że zawodnicy dobrze wykorzystają okres zimowy i poprawią swoją formę! Zachęcamy również do udziału dzieci nie z naszych szkół! Namawiajcie swoje kluby, szkoły i rodziców! U nas każdy może wystartować!    ]]>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *