Duża frekwencja – Czwartki LA

Duża frekwencja – Czwartki LA post thumbnail image

Na ostatni czwartek września prognozy pogody nie były sprzyjające, mimo to na bieżnie przy ulicy Narutowicza 10 nie spadła kropla deszczu. Ponownie oczekiwaliśmy na reprezentantów szkół z naszego miasta i frekwencja nas bardzo zadowoliła! Z 3 placówek oświatowych i dwóch klubów sportowych przybyło aż 93 startujących! Jak na początki i dość szybką promocje zawodów jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji. Patrząc na protokoły sędziowskie większość osób startujących drugi raz poprawiali swoje osiągnięcia. Również organizacja samych zawodów przebiegła dużo sprawniej, za co dziękuję zawodnikom UKS Herkules, którzy wspomagali pracę sędziów z OKS Warszawa! Wyniki zostały przesłane do Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży, teraz również mogliśmy przeliczyć osiągnięcia zawodników na punkty co dało nam kilka fajnych statystyk:

W naszej rywalizacji każdy musi wystartować minimum 5 razy, przytoczymy tu jeszcze raz fragment regulaminu:
5.Zasady punktacji i kwalifikacji a) Uzyskane przez zawodników wyniki przeliczane są wg tabel punktowych oddzielnych dla każdej grupy wiekowej. b) Do finału ogólnopolskiego Grand Prix kwalifikuje się trzech pierwszych zawodników z miasta w każdej konkurencji, według ilości zdobytych punktów. c) Prawo startu w finale ogólnopolskim Grand Prix uzyskają zawodnicy, którzy uczestniczyli przynajmniej w pięciu zawodach i w finale miejskim. d) Do punktacji Grand Prix we wszystkich konkurencjach, z wyjątkiem biegów na 600m dziewcząt i 1000m chłopców, zalicza się punkty pięciu najlepszych startów w danej konkurencji oraz szósty wynik finału miejskiego. e) W biegach na 600m dziewcząt i na 1000m chłopców do punktacji Grand Prix zalicza się punkty z trzech najlepszych startów oraz czwarty wynik z finału miejskiego. Nie zwalnia to z obowiązku uczestnictwa w pięciu zawodach i finale miejskim (zgodnie z punktem c) f) Jeżeli zawodnik jest sklasyfikowany w pierwszej trójce w więcej niż jednej konkurencji to przysługuje mu prawo wyboru konkurencji, w której wystartuje w ogólnopolskim Grand Prix. Jednak nie może to być konkurencja, w której nie wystartował w finale miejskim. 6. Punktacja nauczycieli, szkół i klubów Dodatkowo w całym cyklu zawodów prowadzona jest punktacja nauczycieli, szkół i klubów. Nauczycielowi zalicza się wszystkie punkty dzieci zgłoszonych przez niego do zawodów, łącznie z finałem miejskim. Szkołom i klubom zalicza się wszystkie punkty uzyskane przez ich zawodników na wszystkich zawodach i finale miejskim. Dziecko jest przypisane na cały cykl startów do jednego nauczyciela. Nie istnieje możliwość zmiany nauczyciela.
Teraz czeka nas długa przerwa w organizacji zawodów. Mamy nadzieję, że zawodnicy dobrze wykorzystają okres zimowy i poprawią swoją formę! Zachęcamy również do udziału dzieci nie z naszych szkół! Namawiajcie swoje kluby, szkoły i rodziców! U nas każdy może wystartować!    ]]>

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *