Test Coopera 2021

Test Coopera 2021 post thumbnail image

Zapraszamy w najbliższy piątek na skorzystanie z okazji sprawdzenia wydolności swojego organizmu podczas Testu Coopera !

Test rozpocznie się o godzinie 16:30 na stadionie przy ul. Paderewskiego 29. Uczestnicy będą startowali w 10 – osobowych seriach co 20 minut. Każdy kto ukończy test otrzyma pamiątkowy certyfikat oraz medal.

Udział w zawodach jest BEZPŁATNY

Co to jest TEST COOPERA ?

Próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Wynik uzyskany po pokonaniu 12 minutowego ciągłego biegu można ocenić na podstawie tabel

Źródło: https://testcoopera.pl/o-tescie/

Zawody organizujemy przy wsparciu środków finansowych Miasta Sulejówek, firmy Warbud oraz firmy INTUIS. Partnerem i współorganizatorem imprezy jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku

REGULAMIN TEST COOPERA 2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *