Obóz Brenna 2023

Obóz Brenna 2023 post thumbnail image

W ostatnim tygodniu ferii zimowych wybraliśmy się na zgrupowanie rozpoczynające przygotowania do sezonu letniego do miejscowości Brenna (Beskid Śląski). Nasz klub po reaktywacji bardzo często odwiedzał tą miejscowość podczas zimowych obozów sportowych. Cicha i spokojna okolica oraz usytuowane ścieżki biegowe na wałach przeciwpowodziowych rzeki Brennicy sprzyjały cięzkim treningom. Dodatkowo atut gór – podbiegi – stawił nam wiele trudności.

Nasi zawodnicy zostali zakwaterowani w pensjonacie Krokus, który jest umieszczony w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki, więc na treningi mieliśmy blisko. Świetne warunki mieszkaniowe sprzyjały regeneracji, dodatkowo dobre jedzenie – czego chcieć więcej.

Podczas 10 dniowego zgrupowania przeprowadziliśmy pełny cykl szkoleniowy, który zaplanował trener przed obozem. Treningi zostały przeprowadzone właśnie na wyżej wymienionych wałach ale również na hali sportowej i korytarzach pensjonatu. Trudne warunki pogodowe pozwoliły nam zrealizować tylko jedną wycieczkę górską do schroniska Błatnia. W ramach przerwy między ciężką pracą treningową udało nam się odwiedzić miasto Cieszyn, które jest położone bezpośrednio na granicy Polsko – Czeskiej oraz uczestniczyć w mszy świętej prowadzonej przez miejscowego Biskupa 🙂

W obozie wzięło udział 34 zawodników wszystkich grup szkoleniowych trenera Macieja Czyża.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *