Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w biegach przełajowych

Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w biegach przełajowych post thumbnail image

Dla zawodników z kategorii wiekowej U16 najważniejszą przełajową imprezą są zawody międzywojewódzkie, w naszym przypadku do rywalizacji włączają się młodzicy z dwóch regionów: Mazowsze oraz Warmia i Mazury. W tym roku organizatorem tej ważnej imprezy zostało podwarszawskie Piaseczno. Trasa zawodów została poprowadzona przez piaszczyste wydmy o charakterystycznej nazwie „Górki Szymona”.  „Stowarzyszenie Kondycja” zadbało o atrakcyjność i widowiskowość dla zawodników wplatając w bieg bardzo liczne krótkie podbiegi i zbiegi połączone z wąskimi zakrętami. Młodzi biegacze nie potrafili sobie z tym poradzić i wielu maszerowało na podbiegach. Do atrakcyjności dla publiczności wytyczono tylko jedną 1 kilometrową pętle, dzięki czemu jak na dłoni widzieliśmy walkę o najlepsze miejsca. Mimo zbliżającego się początku kalendarzowej wiosny, aura pogodowa nie rozpieszczała zawodników. Od samego rana siąpiący deszcz nawilżał piaszczyste „Górki Szymona” co dało nieprzyjemny rezultat kopliwego gruntu pod kolcami. Sąsiedztwo małych jezior rozpieszczało tylko oczy ponieważ otwarta przestrzeń prowadząca wzdłuż linii brzegowej jeziora sprzyjała porywistemu wiatrowi oczywiście skierowanemu w twarze zawodników (jak zwykle pod wiatr 😉 ). Nasz klub wystawił trzyosobową męską reprezentacje. Niestety w tej kategorii wiekowej mamy tylko tylu zawodników. Wszyscy wystartowali na dystansie 2 kilometrów (2 pętle) gdzie walczyli z 33 przeciwnikami. Herkulesy znakomicie rozpoczęli bieg ustawiając się w pierwszej „6” nadającej tempo biegu. Z każdym krokiem czołówka zawodników walcząca o miejsca medalowe odjeżdżali naszym biegaczom, niestety liczne podbiegi mocno zakwasiły naszych zawodników i stopniowo tracili siły ale zaciętość i wola walki nie pozwalała odpuszczać – dzięki temu utrzymywali kontakt z top 10 zawodów. Na ostatniej wietrznej prostej najlepszym okazał się Piotr Trębicki, który popisał się niespodziewanym mocnym finiszem, co dało mu 7 miejsce, następnie na metę wpadli Szymon Łukasiak i Szymon Makos – odpowiednio 11 i 12 miejsce. Cały bieg wygrał zawodnik OKLA Ostrołęka – Jakub Sendrowski. Dla reprezentantów UKS Herkules to olbrzymi sukces! Wyżej wymienione miejsca uplasowały nasz klub na 11 miejscu( miejsca od 6 do 11 miały taką samą liczbę punktów więc w praktyce 6 😉 ) wśród 29 startujących klubów w zawodach. Trzeba tu podkreślić, że mieliśmy tylko 3 reprezentantów, którzy nie stawiali sobie za cel zwycięstwo w biegach przełajowych. Jako trener jestem dumny z progresu sportowego moich zawodników!  Jedyne niezadowolenie jest z liczby reprezentantów ale niedługo ruszamy z ofensywą naborową – szkoły szykujcie się! Przypominamy, że do treningów zapraszamy każdego kto urodził się po 2006 roku. Zajęcia aktualnie odbywają się we wtorki (17:00 stadion przy ul.Narutowicza 10), środy (17:00 stadion Victorii/ stadion przy ul.Narutowicza 10) oraz piątki (16:45 sala gimnastyczna przy ul.Narutowicza 10). Na wszelkie pytania czeka trener pod numerem telefonu 500-018-105 oraz przez link do facebook —>  Maciej Czyż]]>

1 thought on “Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w biegach przełajowych”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *