Gala City Trail 2017/2018

Gala City Trail 2017/2018 post thumbnail image

Czym jest City TRAIL ? To grand prix składające się z 6 biegów w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski. Aby móc zaliczyć cały cykl w danej miejscowości trzeba dobiec do mety 4 razy! Warszawska edycja tej prestiżowej już imprezy przełajowej jest jedną z najszybszych tras i to właśnie tu zjeżdżają się największe gwiazdy biegów amatorskich. Nasi zawodnicy w tym roku rywalizowali na 3 dystansach: 1000m, 2000m i 5000m! Łącznie na trasach mogliśmy zobaczyć 19 reprezentantów UKS Herkules, a aż 16 udało się zaliczyć całe Grand Prix! Liczba ta zapewne była by dużo większa lecz niestety nie opuściła nas w tym roku zmora chorób i kontuzji, którymi padli poszczególni zawodnicy i musieli wycofywać się z biegów. Nasz klub startował w tym cyklu już 3 razy i śmiało można powiedzieć, że był to najlepszy występ naszej załogi! [caption id="attachment_2472" align="aligncenter" width="300"] Oliwia Kowalska reprezentuje CK Mediator Team[/caption] Na najkrótszym dystansie 4 biegi ukończyło 6 zawodników! W tym roku  1000 metrów był najbardziej obleganym wśród rywalizacji City Trail Junior. Na stopnie podium wskoczyły w tym roku dwie Panie! Drugie miejsce wywalczyła Maria Szymanowska (rocznik 2006), a trzecie Oliwia Kowalska (rocznik 2005). Obie zawodniczki o te miejsca musiały rywalizować miedzy sobą, bardzo mocno obsadzone biegi pokazały, że nie są nam straszne biegi crossowe i nawet tu jesteśmy w stanie wywalczyć wysokie pozycje! [caption id="attachment_2474" align="alignleft" width="300"] Takie widoki lubimy![/caption] [caption id="attachment_2475" align="alignright" width="300"] I tak teraz cały rok![/caption]               Wysyp czołowych lokat był za to na dwa razy dłuższym dystansie! Tu można było zobaczyć naszych zawodników w najlepszym wydaniu! Złoto i bezkonkurencyjność pokazał Szymon Łukasiak(rocznik 2003), który nie miał sobie równych w tegorocznej edycji, ba dodatkowo nieoficjalnie zaliczył rekord trasy! Na drugim stopniu podium mogliśmy zobaczyć Justynę Kowalską(rocznik 2004), która przegrała tylko ze swoja koleżanką z bieżni i powiatu. Brązowe medale zgarnęli: Róża Abramowicz(rocznik 2004) i Szymon Makos(rocznik 2002)! Dodatkowo zaraz za podium uplasowała się Laura Mielczarek(rocznik 2004). [caption id="attachment_2478" align="alignleft" width="225"] Nasi Juniorzy też nie zawiedli![/caption] Na najdłuższym dystansie w kategorii K/M16 mieliśmy tylko dwoje zawodników. Na podium mimo bardzo mocnej konkurencji udało się wskoczyć Bartoszowi Makosowi, który o 3 miejsce musiał walczyć do ostatniego biegu. Pech spotkał Julię Bielawską, która zajęła 4 miejsce, przegrywając zaledwie o 2 punkty! Tegoroczna edycja mimo bardzo mocno napiętego kalendarza jak widać po wynikach przyniosła nam bardzo dobre rezultaty! Jak wspominaliśmy rok czy dwa lata temu wszystko w bieganiu przychodzi z czasem i doświadczeniem. Reprezentanci UKS Herkules już powoli wchodzą we właściwą fazę swojego sportowego życia i dzięki temu mamy efekty w postaci najwyższych pozycji i rywalizacji na najwyższym poziomie! Jako trener mogę dumnie powiedzieć, że moja „stajnia” ma same „konie pełnej krwi angielskiej”! Zachowanie i podejście do każdej imprezy z pełnym profesjonalizmem, zaangażowaniem i oddaniem charakteryzuje najlepszych zawodników, jakimi są moje Herkulesy! Po raz kolejny mogę tu wspomnieć, że ten sezon będzie kolejnym krokiem ku spełnieniu marzeń moich młodych sportowców! Teraz czeka nas ciężki etap przygotowania specjalnego, obóz przedsezonowy w Wiśle i już 26 kwietnia i 12-13 maja będzie można zobaczyć nas na rozpoczęciu sezonu!

Wyniki

1000m
 • Maria Szymanowska ( rocznik 2006) – 2 miejsce
 • Oliwia Kowalska (rocznik 2005) – 3 miejsce
 • Barbara Wiecha (rocznik 2005) – 8 miejsce
 
 • Kamil Gryz (rocznik 2005) – 7 miejsce
 • Igor Czarnocki (rocznik 2006) – 9 miejsce
 • Norbert Orzechowski ( rocznik 2005) – 13 miejsce
2000m
 • Justyna Kowalska (rocznik 2004) – 2 miejsce
 • Róża Abramowicz (rocznik 2004) – 3 miejsce
 • Laura Mielczarek ( rocznik 2004) – 4 miejsce
 • Krystyna Wieczorek (rocznik 2004) – 10 miejsce
 
 • Szymon Łukasiak (rocznik 2003) – 1 miejsce
 • Szymon Makos (rocznik 2002) – 3 miejsce
 • Hubert Zgliński (rocznik 2004) – 6 miejsce
 • Sebastian Pękacki (rocznik 2004) – 14 miejsce
5000m
 • Julia Bielawska – 4 miejsce
 • Bartosz Makos – 3 miejsce
[caption id="attachment_2479" align="aligncenter" width="300"] Trzy nasze zawodniczki reprezentują grupę CK Mediator Team[/caption]

Nasze zawodniczki są wspierane przez

]]>

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *