Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Dzieci

Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Dzieci post thumbnail image

Igor w oczekiwaniu na białą chorągiewkę[/caption] Pierwszy do rywalizacji przystąpił Igor Czarnocki z rocznika 2006. Do tej pory Igor zapisał się na listach z wynikiem 4,63m, co dawało miejsce w granicach pierwszej „20” w Polsce. Konkurs rozpoczął bardzo źle bo od spalonego skoku mimo metrowej strefy odbicia. Jak widać ranga imprezy przyniosła ze sobą stres młodemu skoczkowi. Przed drugą próbą, po konsultacjach z trenerem wycofał rozbieg i już udało się bez problemu trafić w strefę gdzie poszybował na odległość 4,36m, co w chwili obecnej nie dawało awansu. Ostatnia próba została jeszcze niewiele poprawiona i  wpisał się w protokół sędziowski z wynikiem 4,37m co dało 15 miejsce. Trzeba tu podkreślić, że do awansu zabrakło 7cm, a skok w granice rekordu życiowego dawał walkę o pozycje medalowe. Niestety jak wspomniałem wyżej nerwówka nie pomogła Igorowi, to była pierwsza tak wielka impreza dla niego. Mimo to doskonale rozpoczął swoją karierę sportową! [caption id="attachment_2572" align="alignright" width="225"] Zadowolona Klaudia w objęciach równie zadowolnego taty![/caption] Zaraz po konkursie skoku w dal Igora na rzutnie wyruszyła Klaudia Rutkowska z 2005 rocznika. W ubiegłym roku zabrakło 0,5 metra aby awansować do finału. W tym sezonie cel był prosty – Awans! Zadanie zostało zrealizowane i to z nawiązką bo rzutem w 3 kolejce na odległość 48,5 metra Klaudia zajęła wysokie siódme miejsce eliminacji. W szerokim finale nie było łatwo, bo konkurencja dużo lepsza fizycznie miotała piłeczkę notorycznie ponad znacznik 45 metrów, mimo to nasza Klaudia nie odpuszczała i rzutem na 48 metr dostała się do wąskiego finału, gdzie ostatecznie zajęła 8 miejsce! W eliminacjach regionalnych zanotowano ponad 1500 zawodniczek, a nasza Klaudia jest 8 w Polsce! Gdy konkurencje techniczne naszych reprezentantów dobiegały końca rozpoczęła się rywalizacja na 300m. Tam Oliwia Kowalska z rocznika 2005 została rozstawiona na 5 torze w 4 serii z bardzo mocną obsadą. Mimo dużo lepiej rozwiniętych rywalek Oliwka ruszyła po wystrzale startera bez żadnych zahamowań, do 180 metra liczyła się jeszcze w walce o wysoka pozycje lecz niestety ostatnia prosta zweryfikowała mocny początek zawodniczki i na mecie odnotowała czas 48,05, który niestety nie dał awansu do finałowej ósemki. Oliwia ostatecznie kończy rozgrywkę na 30 pozycji. Tu trzeba podkreślić, że rywalki w jej konkurencji znajdują się w całkiem innym poziomie treningowym niż nasza reprezentantka. Patrząc na fizyczny rozwój rywalek widać zarys mocnego treningu lekkoatletycznego, miejmy nadzieję, że wytrzymają one z tym poziomem lub lepszym w starszych kategoriach wiekowych. My za rok będziemy walczyć i rozwijać się powoli dalej! [caption id="attachment_2573" align="alignleft" width="300"] Bartek w eliminacjach miał ponad 50m przewagi[/caption] Wśród Panów z rocznika 2006 na 300m reprezentował nas Bartosz Wieczorek. Wylosował w eliminacjach 3 serie i 4 tor, który jest przyznawany faworytom. Założenie było proste – liczy się dobry czas wiec jedziemy od początku. Niewiele myśląc Bartek wykonał założenia w 100%! Od początku biegu objął prowadzenie i zostawił kolegów daleko za sobą. Na mecie wynik 42,18 co jest poprawieniem rekordu życiowego o ponad 2s! Bartek do finału wszedł z drugim czasem eliminacji co dawało nam nadzieje na walkę o medale! Drugiego dnia założenia były takie same – grzać od początku ile fabryka dała. Niestety tym razem los nas nie oszczędził i Bartek dostał tor 5 przed dwoma konkurentami do rywalizacji o medale. Wystrzał startera a nasz Herkules od początku sprintem ruszył po laur zwycięstwa, gdzie aż do 200 metra był na jego głowie. Na ostatniej prostej zabrakło niewiele do pierwszego miejsca, które przegrał zaledwie o 0,70 sekundy! Mimo to wielka radość, bo wicemistrzostwo Polski jest dla Bartka! To pierwsza tak wielka impreza dla tego zawodnika i od razu doskonały rezultat! To również pierwszy wielki sukces dla klubu po reaktywacji sekcji! Duma nas rozpiera! [caption id="attachment_2574" align="alignright" width="300"] Trener ze swoim podopiecznym[/caption] Z Czwartków Lekkoatletycznych wywodzą się polskie gwiazdy sportu takie jak: Adam Kszczot, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Remigiusz Olszewski, Iga Baumgart czy Adrianna Sułek. Tak wielkie sukcesy naszych zawodników napawają nie tylko do dumy ale i dają nadzieję na światowe sukcesy w tym sporcie! Teraz pozostaje utrzymać się tej pasji jaka w nich się zrodziła i dotrwanie do lat juniora czy seniora gdzie zgarnia się największe laury! My jako klub zrobimy wszystko aby doprowadzić Herkulesów na najwyższe pozycje w Polsce czy Świecie poprzez rozwój trenerski, rozwój infrastruktury klubu i całego otoczenia! Jak widać warto inwestować w tą dziedzinę sportu na terenie naszego miasta do czego zachęcamy nie tylko urząd miasta lecz przede wszystkim firmy, które jak CK Mediator, Funtech czy Prywatne Szkoły imienia Z. i J. Moraczewskich widzą w nas potencjał i pomagają choćby przez zakup strojów!  Miejsce medalowe czy finałowe z tej imprezy to niesłychany prestiż w świecie lekkoatletyki. Tym razem Herkules wraca z tarczą i to wielką i ciężką! Miejmy nadzieje, że te sukcesy przyciągną do naszego klubu wiele innych dzieci, które świetnie odnajdą się na bieżni jak Bartek, Klaudia, Igor czy Oliwia. Po tak ciężkim i wymagającym sezonie pełnym dalekich wyjazdów i wielu wyrzeczeń  zawodnicy mogą z uśmiechem ruszyć na wakacje, a trener zmobilizowany do walki o kolejne awanse na Mistrzostwa Polski tym razem juniorów!

Wyniki:

  • Bartosz Wieczorek (2006) 300m – 41,79  – 2 miejsce
  • Klaudia Rutkowska (2005) Piłeczka Palantowa – 48.00m – 8 miejsce
  • Igor Czarnocki (2006) Skok w dal – 4,37m – 15 miejsce
  • Oliwia Kowalska (2005) 300m – 48,05 30 miejsce
 

Zajęcia realizowane przy wsparciu środków finansowych Miasta Sulejówek

Nasze zawodniczki są wspierane przez

         ]]>

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *