Owocny weekend – Makroregion i Liga

Owocny weekend – Makroregion i Liga post thumbnail image

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Ciechanów Do odległego o ponad 100km Ciechanowa ruszyła 9 osobowa reprezentacja Herkulesa. Ponownie obstawiliśmy tylko konkurencje biegowe lecz tym razem nie tylko sprinty! Żółto-czarne koszulki można było zobaczyć na dystansach od 100 do 1000 metrów. Bardzo urokliwie położony stadion nad rzeką Łydynia w okolicy starego kościoła przyciągnął najlepszych zawodników z dwóch województw, którzy walczyli o awans na Mistrzostwa Polski U16. Medaliści tej imprezy mają gwarancje występu w najważniejszych rozgrywkach na tym poziomie. Rywalizacje rozpoczął nasz czołowy sprinter Wiktor Wójcicki na 100m. W eliminacjach został rozstawiony w najmocniejszej serii, która wyłoniła od razu finalistów (5 z 6 awansowało). Wiktor zaliczając słaby start uzyskał dość niezadowalający czas 12.07. Dużo błędów podczas biegu, usztywnienie i stres był powodem tak słabego wyniku. Mimo to 5 czas eliminacji. Liczyliśmy na poprawę rezultatu w finale, w końcu Wiktor miał 3 czas wśród zgłoszonych zawodników do tych zawodów. Niestety przed finałem nasz nowicjusz zaczął narzekać na ból Achillesa i dodatkowo przyszedł duży stres związany z walką o medale. Brak skupienia, słaby start z bloków i usztywnienie w końcówce dało Wiktorowi dopiero 6 miejsce. Wiemy, że wielu by oddało wszystko za taki wynik lecz nasz zawodnik ma duże ambicje i powiedział po wszystkim, że jeszcze się odegra i pokaże klasę! Następna do rywalizacji stanęła Justyna Kowalska, która miała do pokonania 600 metrów. Rozstawiona w drugiej serii nie miała nic do stracenia i od początku biegu ustawiła się na 3 pozycji. Jedna z rywalek od razu odskoczyła na około 10 metrów i utrzymała tą przewagę do końca. Nasza Justynka, która miała dużo przygód w okresie przygotowawczym i tak na prawdę praktycznie go nie miała, pobiegła rozsądnie ukrywając się za plecami koleżanki i zaatakowała na ostatnim wirażu. Drugie miejsce w serii, czas bliski rekordowi życiowemu i 10 miejsce w klasyfikacji generalnej cieszy! Najdłuższy dystans 1000 metrów do pokonania miała Róża Abramowicz. Została przydzielona do bardzo mocnej pierwszej serii, która wyłoniła medalistki. Pobiegła bardzo podobnie jak Justyna, ustawiając się za plecami koleżanek, które przyjmowały wiatr na siebie. Atak na ostatniej prostej i walka już o cenne sekundy dała nowy rekord życiowy. Mimo to widać było jeszcze zapas u Róży, ponieważ koleżanka przed nią wyraźnie zwalniała i za późny atak nie pozwolił na urwanie kolejnych sekund. Nowy Personal Best i 12 miejsce cieszy! A bardziej cieszy wyjście z dołka, w którym była! Wisienką na torcie były biegi na 300 metrów, gdzie aż 5 naszych zawodników rywalizowała o medale. Wśród Pań była zacięta walka, bardzo mocne konkurentki z każdym biegiem podkręcały czasy. Laura Mielczarek osłabiona kontuzją niestety pobiegła ze zbyt dużym zapasem i na mecie zanotowała niezadamawiający czas. Za to Ola Szymanowska ruszyła jak torpeda dochodząc rywalki już na wirażu i odpierając ataki utrzymała prowadzenie do mety, gdzie na zegarze widniał czas 45,11 co jest poprawienie rekordu życiowego o ponad 1 sekundę! Jeszcze kilka błędów do korekty i będzie III klasa sportowa! Nasze zawodniczki są młodszym rocznikiem kategorii U16 więc za rok obiecują walkę o medale, a w sobotę odnotowały Laura – 17 miejsce, a Ola – 14. Wśród Panów panowała mocno napięta atmosfera ponieważ w walce o medale liczyło się aż 7 zawodników! Nasi faworyci startowali niestety w drugiej serii co nie pozwoliło na bezpośrednią walkę o brązowy medal. Szymon Łukasiak ruszył jak torpeda po wystrzale i już przed wirażem zjadł zawodnika przed nim, później już samotna walka z dystansem dała co prawda rekord życiowy i nowy rekord klubu ale dopiero 6 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Widząc ten bieg i świeżość z jaką pokonał dystans jestem w stanie się założyć, że walczyłby o medal w pierwszym biegu! Hubert biegnący w tej samej serii po mocnym początku osłabł na końcówce i zajął odległe 13 miejsce. Słaby występ zaliczył Sebastian Pękacki i zajął dopiero 27 miejsce. Jedyny medal z Makroregionu i awans na Mistrzostwa Polski zaliczyła Krystyna Wieczorek w chodzie sportowym na 3000 metrów, który to już opisywaliśmy w poprzednim artykule. W Ciechanowie srebrny krążek w końcu zawisł na Jej szyi!  Nasi zawodnicy mimo problemów z kontuzjami  czy też trudami drugiej części sezonu zaprezentowali się bardzo dobrze! Po reaktywacji sekcji to najlepszy występ naszego klubu w tych zawodach. Bardzo cieszą poprawione rekordy życiowe oraz postawa na starcie! Każdy z nich jest godny miana Herkulesa! Tegoroczne rekordy życiowe w szczególności rocznika 2004 pozwalają patrzeć w przyszłość z podniesioną głową! Nasi reprezentanci zdobyli łącznie 5 punktów w klasyfikacji Sportu Młodzieżowego, dodając do tego 3 z zawodów przełajowych mamy już rekordowy wynik w porównaniu z poprzednim rokiem gdzie na koncie zanotowaliśmy tylko 3 oczka!  Progres zawodników daje progres klubowi! Wyniki: Wiktor Wójcicki 100m – 12.18 – 6 miejsce (el.12.07) Szymon Łukasiak 300m – 38.35 PB – 6 miejsce – R. Klubu Justyna Kowalska 600m – 1:47.17 – 10 miejsce Róża Abramowicz 1000m – 3:31.92 PB – 12 miejsce Hubert Zgliński 300m – 40.16 – 13 miejsce Aleksandra Szymanowska 300m – 45.11 PB – 14 miejsce Laura Mielczarek 300m – 45.66 – 17 miejsce Sebastian Pękacki 300m – 43,54 Zawody rozegrane w Warszawie Krysia Wieczorek 3000m chód – 19:50,93 PB – 2 miejsce  

Warszawska Liga Lekkoatletyczna – Warszawa AWF

Niedziela stała pod znakiem ligowym. Na Warszawski AWF zmierzała grupa 10 Herkulesów, z każdej dwóch kategorii wiekowych U14 i U18. Jak to się ma w drugiej części sezonu próbujemy cały czas swoich sił w nietypowych konkurencjach, próbujemy śrubować rekordy życiowe oraz przecieramy szlaki młodych zawodników. Doskonały występ zaliczył Bartosz Makos, który przez cały rok miał niefortunną passę złych występów. Najpierw bieg na 110m przez płotki, przy dwóch zahaczeniach przeszkód ale dobrym rytmie między płotkami przyniósł nowy rekord życiowy i III klasę sportową! Jest to niebywała sprawa ponieważ to dopiero jego 3 bieg w życiu na tym dystansie. Niecałą godzinę później w biegu na 200m również poprawia PB i w końcu zaczyna pokazywać swoje możliwości. Bardzo dobry występ zaliczył również młodszy z braci Makos – Szymon. Na 400m został przydzielony do bardzo równej serii, mocny początek biegu i walka na ostatniej prostej daje zwycięstwo i czas na tablicy 55,79 – poprawa rekordu o 2s! Ale Ale żółta chorągiewka w górze i DQ – wyraźne przekroczenie linii przez naszego zawodnika… Aż 4 młodych zawodników przecierała po raz pierwszy szlaki na profesjonalnych imprezach. Ci mają za zadanie poznawać przebieg zawodów, szczegóły rozgrzewek i ogólny zarys profesjonalnej lekkoatletyki. Wyniki: Bartosz Makos 110m pł – 15.67 PB 200m – 24.13 PB Adam Wróbel 100m – 11.74 Julia Bielawska 400m – 63.95 Maria Szymanowska 200m – 30.34 PB Oliwia Kowalska 200m – 30.55 Barbara Wiecha 200m – 32.83 Bartosz Wieczorek 200m – 27.04 PB Igor Czarnocki 200m – 27.90 PB Norbert Orzechowski 200m – 35.47 Szymon Makos 400m – DQ (55.79)  

Zajęcia realizowane przy wsparciu środków finansowych Miasta Sulejówek

Nasze zawodniczki są wspierane przez

         ]]>

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *