Medalowy Weekend – Radom i Warszawa

Medalowy Weekend – Radom i Warszawa post thumbnail image

Szukamy Olimpijczyków – Radom W Radomiu nasz klub pokazał się po raz pierwszy, piękny stadion okraszony promieniami słonecznymi i bardzo wysoką temperaturą nie sprzyjał niestety dobrym wynikom. Te zawody traktowaliśmy jako sprawdzian przed przyszłotygodniowym Makroregionem. Na te sobotnie zawody wybraliśmy się w 11 osób za pośrednictwem niezastąpionych rodziców na których zawsze można liczyć! Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dwie nowe płotkarki. Z dystansem 200m przez płotki walczyły Justyna i Ola. Obie już miały zaliczony start na płotkach i tym razem po poprawieniu techniki i znajomością przebiegu tej konkurencji zanotowały dwa rekordy życiowe. Niestety nie są to ich rezultaty marzeń jak i pokaz umiejętności. Cały czas są nieobiegane przez brak odpowiednich warunków do treningu – na naszej bieżni mieszczą się tylko 3 płotki, a na zawodach muszą pokonać 10! Mimo to poprawa o blisko 2 sekundy robi wrażenie. Kolejny na niebieskiej Radomskiej bieżni pokazał się nasz nowy zawodnik Wiktor Wójcicki, który pochodzi z Mistowa (pod Jakubowem). Talent jaki w nim drzemie trener zauważył na szkolnych zawodach powiatowych i po konsultacjach z tamtejszym nauczycielem Wychowania Fizycznego sprowadził go do nas! Już pierwsza rywalizacja w swojej kategorii wiekowej przyniosła sukces! W biegu na 100m uzyskał najlepszy czas eliminacji i po poprawieniu kilku błędów w Finale nie miał sobie równych, zdobywając złoty medal!   Najliczniej obsadziliśmy naszą koronną konkurencje – 300m! Wśród Pań mieliśmy aż 6 zawodniczek, a u Panów 4! Jak wspomniałem wyżej niestety tu aura pogodowa nie sprzyjała tej konkurencji. Wysoka temperatura powietrza oraz podmuchy wiatru, które na tym obiekcie mocno kręciły na całym dystansie nie pomogły w osiągnaiu dobrych rezultatów. Wśród Pań najlepiej spisała się Laura, która jak się okazało po biegu doznała małego urazu zajęła wysokie 4 miejsce. W pierwszej 10 mieliśmy jeszcze dwie reprezentantki – Olę i Justynę. Wśród Panów najlepiej spisał się Szymon Łukasiak, który wywalczył 3 miejsce. Mocny energiczny bieg kosztował naszego zawodnika wiele sił i walkę o wyższe lokaty przegrał na ostatnich metrach. Dobra postawę pokazał również Hubert, który mimo słabszego czasu zajął 5 miejsce. Po za konkurencją przecierali się nasi Juniorzy, Julia i Szymon mimo tych nieciekawych warunków poprawili rekordy życiowe. Ostatnią konkurencją był 1000 metrów Pań, gdzie startowała Róża Abramowicz. Zbyt szybki początek biegu w połączeniu z wysoką temperaturą poskładał zawodniczki na tym dystansie, w tym naszą Róże. Niestety nie udało się utrzymać wysokiego 4 miejsca, które zajmowała w połowie dystansu. Ostatecznie zajęła  6   miejsce. Wyniki: Wiktor Wójcicki 100m – 11,98 (el.12,15) (1 m-ce) Szymon Łukasiak 300m – 38,58 (3 m-ce) Hubert Zgliński 300m – 40,31 ( 5 m-ce) Laura Mielczarek 300m – 45,58 (4 m-ce) Justyna Kowalska 200m pł – 35,00 PB (8 m-ce) 300m – 47,51 (8 m-ce) Aleksandra Szymanowska 200m pł – 35,30 PB (10 m-ce) 300m – 46,80 (7 m-ce) Oliwia Kowalska 300m – 49,12 (14 m-ce) Krysia Wieczorek 300m – 50,14 (21 m-ce) Róża Abramowicz 1000m – 3:36,66 (6 m-ce) Po za konkurencją: Julia Bielawska 300m – 44,91 PB Bartosz Makos 300m – 39,09 Szymon Makos 300m – 40,35 PB

Warszawska Liga Lekkoatletyczna

Na stadion Warszawskiego AWF przyjechała liczna 15 osobowa reprezentacja Herkulesa. Tym razem aura pogodowa była sprzyjająca mimo kręcącego wiatru można było osiągać dobre wyniki. Po za rozgrywkami ligowymi, ostatnią konkurencją był chód sportowy w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. W chodzie sportowym na dystansie 3000 metrów Krysia Wieczorek w świetnym stylu wywalczyła srebrny krążek legitymując się nowym rekordem życiowym! Ten rezultat daje Jej szanse startu w Mistrzostwach Polski Młodzików! Krysia jako jedna z niewielu zawodniczek popisywała się świetną techniką i z każdym krokiem zwiększała przewagę nad rywalkami. Takiego debiutu sama się nie spodziewała!
Świetną postawę  podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej pokazali sprinterzy; Adam Wróbel zmagający się z kontuzją stopy w końcu wrócił na właściwe tory zbliżając się dziś do rekordu życiowego , wynik 11,68 z dość specyficznego treningu bardzo cieszy i podkreśla moc jaka w nim drzemie.Bartosz Makos debiutował na dystansie płotkarskim gdzie pokazał świetną technikę i uzyskał IV klasę sportową – 16,17. Gdyby nie zaspanie w blokach startowych podczas finału spokojnie by rozmienił 16 sekund. Z dobrej strony pokazali się pozostali zawodnicy, którzy dzień wcześniej startowali w Radomiu, a tym razem sprawdzali się na krótszym dystansie. Jak wspominaliśmy ten sobotni start to była jednorazowa pomyłka, co w niedzielę potwierdzili zawodnicy. Po raz pierwszy naszych zawodników można było spotkać na rzutni do kuli! Tam młodzi miotacze próbowali swoich sił w pchnięciu kulą. Założenie minimum zostało spełnione i kula przekroczyła granicę 5 metrów! Bardzo udane zawody! Krysia dała nam wielkiego kopa motywacyjnego przed następnym startem! Cieszy również postawa naszych zawodników! Każdy kto mógł zdzierał gardło dla koleżanek i kolegów! Na chód Krysi została prawie cała nasza reprezentacja aby Ją wspomagać! A nawet można było dziś zobaczyć kibiców w postaci znajomych czy też rodziców! Nasze obozowe rozmowy nie poszły na marne i jak widać dają świetne rezultaty! Oby więcej takich zawodów! Za tydzień jedziemy do Ciechanowa na Makroregion Młodzików, a w niedziele zapraszamy ponownie na stadion AWF od godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich do wspierania młodych Herkulesów! Wyniki: Krystyna Wieczorek 3000m CH – 19:50,93 PB Adam Wróbel 100m – 11,68 Oliwia Kowalska 100m – 15,27 Bartosz Makos 110m PŁ – 16,17 (el. 16,22) Julia Bielawska 200m – 28,03 Aleksandra Szymanowska 200m – 28,52 PB Wiktor Wójcicki 200m – 24,48 Szymon Łukasiak 200m – 24,87 Szymon Makos 200m – 25,29 Hubert Zgliński 200m – 25,19 PB Róża Abramowicz 400m – 69,06 PB Wojciech Musiatowicz 400m – 57,79 PB Krzysztof Grotkowski 400m – 69,40 Kamil Gryz Pchnięcie kulą – 5,35m Maciej Adamczyk Pchnięcie kulą – 5,53m

Zajęcia realizowane przy wsparciu środków finansowych Miasta Sulejówek

Nasze zawodniczki są wspierane przez

         
]]>

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *