Czwartki Lekkoatletyczne w Sulejówku 2020/2021

Czwartki Lekkoatletyczne w Sulejówku 2020/2021 post thumbnail image
W tym roku wszystko stało pod wielkim znakiem zapytania, nie tylko plany życiowe wielu ludzi pozmieniał parszywy wirus panujący na świecie ale i nasze Czwartki Lekkoatletyczne. Planowo mieliśmy przeprowadzić 5 imprez na wiosnę i 2 może 3 na jesieni. Dodatkowo nie znaliśmy dokładnej lokalizacji tegorocznych Czwartków ponieważ pod znakiem zapytania stało oddanie do użytkowania nowego obiektu lekkoatletycznego w Sulejówku…. ALE wszystko się udało lepiej niż planowaliśmy !

Zawodniczki podczas biegu na 600m
Zawodniczki podczas biegu na 600m

Na jesieni udało nam się przeprowadzić 7 imprez dla dzieci i dorosłych, wszystkie odbyły się na nowo powstałym obiekcie sportowym przy Liceum Ogólnokształcącym w Sulejówku. Ostatni finałowy „Czwartek” zorganizowaliśmy przy sztucznym oświetleniu, o które zabiegała Dyrektor Liceum Pani Jolanta Oniszk-Palacz – wyszło znakomicie dzieci miały okazje poczuć się jak największe gwiazdy sportu! Dobra organizacja zawodów i świetna współpraca przyczyniła się do podpisania stałej umowy o między Liceum Ogólnokształcącym w Sulejówku a naszym klubem. Dzięki temu możemy nie tylko organizować zawody ale i trenować w dobrych warunkach.

Skok w dal został rozgrywany z 1 metrowej strefy

Zawodnicy mieli do wyboru 2 z pośród 6 konkurencji takich jak:

 • Bieg na 60m
 • Bieg na 300m
 • Bieg na 600m / 1000m
 • Skok w dal
 • Pchnięcie kulą 2kg
 • Rzut Piłeczką Palantową

Dodatkowo każdy, mógł wystartować w większej ilości konkurencji, oznaczając swój start PK (Poza Konkursem). Nowością tej edycji było umożliwienie startu dorosłym! Każdy kto stawił się zdrowy na starcie, mógł spróbować swoich sił w lekkoatletycznych konkurencjach. Pomysł trafił w „10” ponieważ wielokrotnie na starcie widzieliśmy potyczki dzieci z rodzicami czy nawet trenerami!

Dorośli rywalizowali z dziećmi – 1000m

Wielkim sukcesem naszych zawodów okazała się świetna frekwencja. Średnio na zawodach startowało od 70 do 120 osób! Wszystko to dzięki świetnej współpracy z lokalnymi szkołami i klubami. Większa ilość dzieciaków na starcie daje możliwość lepszej rywalizacji, a co za tym idziemy lepszym wynikom! Dziękujemy nauczycielom i trenerom za zaangażowanie!

Kolejnym sukcesem naszych Czwartków Lekkoatletycznych jest zdobywanie sponsorów i organizacja nagród dla najlepszych zawodników. Lokalne firmy, Warszawskie spółki, rodzice dzieci i zawodników naszego klubu oraz postronni ludzie wspierali nas w zakupie upominków o charakterze sportowym, które mogliśmy wręczać na każdej edycji tegorocznych zawodów, co w skali całego kraju myślę, że jest fenomenem. Otaczamy się wspaniałymi ludźmi i bardzo Wam wszystkim dziękujemy!

Wygrać było można między innymi zegarki, markowe ciuchy, worki, plecaki czy torby
Tegorocznymi sponsorami Czwartków Lekkoatletycznych byli:
 • Fresco Meble Krzysztof Wieczorek
 • Warszawska Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów
 • Rozbiegany Sulejówek (zawodnicy)
 • UKS Herkules Sulejówek (rodzice zawodników)
 • Geodezja Monika Zielińska
 • Duklanowski Team
 • Neutrogena
 • Miasto Sulejówek

Czwartki Lekkoatletyczne w Sulejówku powstają dzięki wsparciu finansowemu Miasta Sulejówek, które całkowicie pokrywa koszty profesjonalnej obsługi sędziowskiej, zakup dyplomów i współfinansowanie części nagród, zakup sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia imprezy oraz koszty promocji.

W organizacji imprezy brało udział w tym roku wielu wolontariuszy z naszych lokalnych szkół, którzy dzięki wspieraniu naszej imprezy mogą zdobywać dodatkowe punkty pomagający wybrać wymarzoną szkołę średnią! Oczywiście poza wolontariuszami są nasi wspaniali zawodnicy, którzy co tydzień przygotowywali dla Was obiekt oraz dbali o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg zawodów.

Chłopaki „na robocie”

Nie można zapomnieć o oprawie fotograficznej! Na każdych zawodach pojawiała się ze swoim aparatem Pani Anna Kuśmierczyk, która udokumentowała całkowicie za darmo każde nasze zawody pięknymi zdjęciami dostępnymi na naszym profilu Facebook. Tu przy okazji podkreślimy, że Ania jest pomysłodawcą zbiórki funduszy na nagrody wśród rodziców dzieci biorących udział w zawodach ! Dziękujemy, że Cię mamy!

Poniżej znajdziecie Państwo zbiór wyników z każdej imprezy oraz klasyfikacje klubową / szkolną :

W tym roku nie prowadzimy (jeszcze) klasyfikacji Grand Prix ponieważ system, który pozwalał nam przeliczać wyniki na punkty nie działa poprawnie. Klasyfikacja klubowa powstała na podstawie własnego przelicznika – Za pierwsze miejsce 20pkt, za drugie 19pkt, za trzecie 18pkt, idt. . Do klasyfikacji generalnej Klubów nie wliczamy wrześniowych zawodów.

Atmosfera na naszych zawodach jest świetna!

Najlepszą Szkołą okazała się „Trójka” z Sulejówka, która praktycznie na każdych Czwartkach stawia się z liczną ekipą dzieciaków wspieranych przez zawodników UKS Herkules Sulejówek. (w tym roku nasi zawodnicy reprezentują swoje „matczyne” szkoły, nie klub). Drugie miejsce również licznie wspierane przez naszych zawodników zajęła „Czwórka”, a podium zamyka „Jedynka”, która systematycznie jest reprezentowana przez garstkę dziewczynek. Zarówno w „Czwórce” jak i w „Jedynce” drzemie olbrzymi potencjał, który mamy nadzieję, że zostanie wykorzystany w przyszłym roku, a jest o co walczyć ponieważ najlepsze 3 szkoły otrzymają Bony na zakup sprzętu sportowego!

Podsumowując organizacja tegorocznych Czwartków przyniosła nam wiele wspaniałych emocji, które nakręcają nas do jeszcze lepszej organizacji przyszłorocznych zawodów! Pilnujcie naszego Facebooka, bo już coś planujemy !Zawody realizowane przy wsparciu środków finansowych Miasta Sulejówek]]>

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *